Pierwsze rozmowy na temat RÓŻNOrodności za nami!

24 listopada br. w Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu blisko 70 osób uczestniczyło w pierwszej w Poznaniu otwartej dyskusji na temat różnorodności. Spotkanie inicjujące cykl Diversity Business Meetings in Poznań – Porozmawiajmy o RÓŻNOrodności, zorganizowane przez Uniwersytet Ekonomiczny, F5 Konsulting oraz Diversity Hub, miało na celu rozpoczęcie w Wielkopolsce szerszej debaty na temat zarządzania różnorodnością w organizacjach, głównie w środowisku pracy.

Wydarzenie otworzyli przedstawiciele organizatorów: Prorektor ds. Strategii i Rozwoju, dr hab. Cezary Kochalski, prof. nadzw. UEP i dr hab. Beata Skowron-Mielnik, prof. nadzw. UEP, wiceprezes Zarządu F5 Jolanta Jackowiak oraz reprezentujący Diversity Hub z Krakowa dr Anna Zaroda-Dąbrowska oraz Tomasz Dąbrowski.

Pierwszą część spotkania stanowił panel ekspercki praktyków biznesu, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami z zarządzania różnorodnością w organizacjach. Anna Mindykowska, Senior HR Manager w Amazon, opowiedziała o wspieraniu różnorodności w firmie. Kamila Goroncy, Kierownik Centrum Personalnego w Volkswagen Poznań, zaprezentowała, w jaki sposób koncern radzi sobie z wyzwaniem różnorodności. Agata Landzwójczak, HR Manager w STX NEXT, scharakteryzowała antywzorce na drodze do różnorodności w IT, zaś dr Przemysław Kieliszewski, dyrektor Teatru Muzycznego w Poznaniu, mówił na temat zarządzania rozwojem talentu (i innymi różnorodnościami) w procesie zmiany profilu Teatru Muzycznego w Poznaniu. Stanowisko w kwestii prawnych aspektów zarządzania różnorodnością w organizacjach zajął Mikołaj Illukowicz, reprezentujący Kancelarię Illukowicz i Partnerzy.

Dalsza część spotkania polegała na pracy warsztatowej. Uczestnicy, podzieleni na cztery grupy, prowadzili dyskusję na temat wieku, płci, kompetencji oraz stylu życia. W roli moderatorów wystąpili eksperci F5 Konsulting: Jolanta Jackowiak, Małgorzata Kuik, Agnieszka Wołyńska oraz Tomasz Dąbrowski z Diversity Hub. Podsumowania wyników prac dokonała dr Anna Zaroda-Dąbrowska.

Spotkanie stanowiło niepowtarzalną szansę na poznanie osób, które podzieliły się swoimi doświadczeniami z zakresu zarządzania różnorodnością, oraz doskonałą okazję do rozszerzenia lub nawiązania nowych kontaktów, wymiany doświadczeń oraz integracji środowiska biznesu i nauki.

Diversity Business Meetings in Poznań wpisuje się w ogólnopolską debatę na temat różnorodności, w której uczestniczą już uczelnie, stowarzyszenia oraz przedsiębiorcy, m.in. Shell Polska, Alexander Mann Solutions Polska, Philip Morris, Luxoft, Valvex SA, ABRA, Wirtualna Polska, Oknoplast, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych.

Kolejne spotkania z cyklu Diversity Business Meetings in Poznań planowane są na marzec oraz czerwiec 2016 roku.

Zapraszamy do relacji filmowej oraz galerii z wydarzenia!

 

Business advisory services
Transaction and financial advisory services
F5 Project Management
Human capital management
European advisory services and international projects
Improving the efficiency and quality of public services
F5 Academy Business Training