Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

McLaren pokazał auto, które jest hołdem dla Ayrtona Senny. Zobaczcie tę bestię

McLaren Senna waży jedynie 1198 kilogramów, dzięki czemu osiąga setkę poniżej 3 sekund.
.get_the_title().

Ayrton Senna był legendarnym kierowcą Formuły 1. Przez wielu uważany jest za najlepszego zawodnika w historii tych wyścigów. Brazylijczyk, którego karierę przerwała tragiczna śmierć, zdobył trzy tytuły mistrzowskie, prowadząc auta McLaren.

Brytyjska marka samochodów wyścigowych postanowiła uhonorować kierowcę. Efektem jest nowy model McLarena, który został nazwany „Senna”. Sportowy bolid naprawdę robi wrażenie.

Twórcy twierdzą, że zaprezentowane auto jest zbiorem wszystkich doświadczeń uzyskanych na torach wyścigowych.

Auto napędzane jest doładowanym silnikiem V8, który pozwala osiągnąć moc 800 koni mechanicznych. By auto prowadziło się możliwie najlepiej, gruntownie zredukowano jego masę. Finalnie McLaren Senna waży jedynie 1198 kilogramów. Dzięki temu możliwe jest osiągnięcie pierwszej setki poniżej 3 sekund, a prędkość maksymalna przekracza 300 km na godzinę.

Cenę auta ustalono na poziomie 1 mln dolarów, a wszystkie 500 sztuk zostało już sprzedanych. Ostatnie auto osiągnęło cenę 2,7 mln dolarów.