Aktualności

1 stycznia 2016 roku weszło w życie w Polsce nowe prawo restrukturyzacyjne. Ustawa z 15 maja 2015 roku – Prawo restrukturyzacyjne przewiduje nowe rozwiązania ekonomiczno-prawne dla firm znajdujących się w różnej fazie kryzysu finansowego.
Głównym celem wprowadzenia nowych przepisów jest usprawnienie możliwości i warunków skutecznej restrukturyzacji zagrożonych przedsiębiorstw. Ustawa z maja opiera się na założeniu ochrony wartości ekonomicznej przedsiębiorstwa i poszanowaniu praw wierzycieli.

Więcej
30 listopada 2015

Jak zawsze – gramy fair!

W Programie Przedsiębiorstwo Fair Play bierzemy udział już od dekady. W tegorocznej edycji wyróżnieni zostaliśmy Platynową Statuetką – nagrodą specjalną, przyznawaną firmom, które uczestniczą w programie nieprzerwanie od dziesięciu lat. W imieniu F5 Konsulting nagrodę odebrał Artur Olszewski, Partner.

Więcej

W roku 2015 Politechnika Poznańska świętuje Jubileusz 60 lat Nauk o Zarządzaniu. W ramach obchodów rocznicowych w środę, 18 listopada, pod patronatem honorowym JM Rektora Politechniki Poznańskiej, lokalnych władz rządowych i samorządowych oraz organizacji i stowarzyszeń branżowych zorganizowano jubileuszową konferencję.

Więcej

Tym razem Szymon Pankowski, Menedżer w Zespole Doradztwa Transakcyjnego i Finansowego, przybliżył problematykę wycen wartości studentom Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Poznaniu.

Więcej

F5 Konsulting, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu oraz Diversity Hub otwierają w Wielkopolsce dyskusję na temat zarządzania różnorodnością w organizacjach. Działając w duchu partnerstwa i współpracy, 24 listopada br. rozpoczynamy cykl spotkań dotyczących problematyki różnorodności w sektorze MŚP, dużych przedsiębiorstwach, NGO oraz administracji publicznej. Naszą ideą jest sprawienie, by różnorodność przestała być tematem akademickim, a zagościła w polskich organizacjach jako element zarządzania.

Więcej

Z niemałym sukcesem zakończyliśmy właśnie projekt szkoleniowy dla pracowników Ministerstwa Skarbu Państwa pn. „Zarządzanie wartością przedsiębiorstwa i podnoszenie jej poprzez restrukturyzację i inne działania naprawcze”.

Więcej
Doradztwo biznesowe
Doradztwo transakcyjne i finansowe
F5 Project Management
Zarządzanie
kapitałem ludzkim
Doradztwo europejskie
i projekty międzynarodowe
Poprawa efektywności
i jakości usług publicznych