Pierwsze rozmowy na temat RÓŻNOrodności za nami!

24 listopada br. w Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu blisko 70 osób uczestniczyło w pierwszej w Poznaniu otwartej dyskusji na temat różnorodności. Spotkanie inicjujące cykl Diversity Business Meetings in Poznań – Porozmawiajmy o RÓŻNOrodności, zorganizowane przez Uniwersytet Ekonomiczny, F5 Konsulting oraz Diversity Hub, miało na celu rozpoczęcie w Wielkopolsce szerszej debaty na temat zarządzania różnorodnością w organizacjach, głównie w środowisku pracy.

Wydarzenie otworzyli przedstawiciele organizatorów: Prorektor ds. Strategii i Rozwoju, dr hab. Cezary Kochalski, prof. nadzw. UEP i dr hab. Beata Skowron-Mielnik, prof. nadzw. UEP, wiceprezes Zarządu F5 Jolanta Jackowiak oraz reprezentujący Diversity Hub z Krakowa dr Anna Zaroda-Dąbrowska oraz Tomasz Dąbrowski.

Pierwszą część spotkania stanowił panel ekspercki praktyków biznesu, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami z zarządzania różnorodnością w organizacjach. Anna Mindykowska, Senior HR Manager w Amazon, opowiedziała o wspieraniu różnorodności w firmie. Kamila Goroncy, Kierownik Centrum Personalnego w Volkswagen Poznań, zaprezentowała, w jaki sposób koncern radzi sobie z wyzwaniem różnorodności. Agata Landzwójczak, HR Manager w STX NEXT, scharakteryzowała antywzorce na drodze do różnorodności w IT, zaś dr Przemysław Kieliszewski, dyrektor Teatru Muzycznego w Poznaniu, mówił na temat zarządzania rozwojem talentu (i innymi różnorodnościami) w procesie zmiany profilu Teatru Muzycznego w Poznaniu. Stanowisko w kwestii prawnych aspektów zarządzania różnorodnością w organizacjach zajął Mikołaj Illukowicz, reprezentujący Kancelarię Illukowicz i Partnerzy.

Dalsza część spotkania polegała na pracy warsztatowej. Uczestnicy, podzieleni na cztery grupy, prowadzili dyskusję na temat wieku, płci, kompetencji oraz stylu życia. W roli moderatorów wystąpili eksperci F5 Konsulting: Jolanta Jackowiak, Małgorzata Kuik, Agnieszka Wołyńska oraz Tomasz Dąbrowski z Diversity Hub. Podsumowania wyników prac dokonała dr Anna Zaroda-Dąbrowska.

Spotkanie stanowiło niepowtarzalną szansę na poznanie osób, które podzieliły się swoimi doświadczeniami z zakresu zarządzania różnorodnością, oraz doskonałą okazję do rozszerzenia lub nawiązania nowych kontaktów, wymiany doświadczeń oraz integracji środowiska biznesu i nauki.

Diversity Business Meetings in Poznań wpisuje się w ogólnopolską debatę na temat różnorodności, w której uczestniczą już uczelnie, stowarzyszenia oraz przedsiębiorcy, m.in. Shell Polska, Alexander Mann Solutions Polska, Philip Morris, Luxoft, Valvex SA, ABRA, Wirtualna Polska, Oknoplast, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych.

Kolejne spotkania z cyklu Diversity Business Meetings in Poznań planowane są na marzec oraz czerwiec 2016 roku.

Zapraszamy do relacji filmowej oraz galerii z wydarzenia!

 

Doradztwo biznesowe
Doradztwo transakcyjne i finansowe
F5 Project Management
Zarządzanie
kapitałem ludzkim
Doradztwo europejskie
i projekty międzynarodowe
Poprawa efektywności
i jakości usług publicznych
F5 Akademia Szkolenia biznesowe