Dni Przedsiębiorczości Poznań 2017

DNI PRZEDSIĘBIORCZOŚCI POZNAŃ (DPP)

Zapraszamy na coroczne święto biznesu, organizowane od 7 lat  w Poznaniu, które na stałe wpisało się w  kalendarz ważnych wydarzeń miasta. Dni Przedsiębiorczości są wspólną inicjatywą Miasta Poznania, Powiatu Poznańskiego oraz środowisk gospodarczych i naukowych reprezentowanych przez Międzynarodowe Targi Poznańskie, instytucje otoczenia biznesu oraz uczelnie poznańskie.

Trzy dni, przez które słowo biznes jest odmieniane przez wszystkie przypadki. Podczas imprezy każdy uczestnik może znaleźć inspirację i pomysł na własną firmę, dowiedzieć się wszystkiego o formalnej stronie działalności gospodarczej, a także znaleźć źródła finansowania i partnerów dla swojego biznesu. Uczestnicy mają okazję poszerzyć swoją wiedzę o nowe rozwiązania technologiczne oraz nawiązać ciekawe kontakty biznesowe podczas spotkań, warsztatów i szkoleń, jak również uzyskać porady wielu specjalistów i ekspertów, którzy oferują swoje wsparcie w Strefie Doradczej.

DPP są adresowane w szczególności do:

  • osób zainteresowanych prowadzeniem własnej działalności gospodarczej,
  • przedsiębiorców z różnym stażem działalności i z różnych branż,
  • inwestorów poszukujących nowych obszarów współpracy,
  • oraz wszystkich tych, którzy przedsiębiorczością się interesują!

Termin wydarzenia: 26-28 kwietnia 2017 r.

Miejsce wydarzenia: Międzynarodowe Targi Poznańskie, Strefa Plus Jeden Poznań

Wstęp: bezpłatny

Program:

26 kwietnia 2017 r.
Gala Finałowa Konkursu o tytuł Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości (MTP – Pawilon 10)
Podczas uroczystej Gali Finałowej Konkursu zostaną rozdane nagrody i wyróżnienia dla Laureatów XIV edycji Konkursu PLP, adresowanego do średnich, małych lub mikro przedsiębiorców oraz start-upów działających na terenie Poznania lub Powiatu Poznańskiego, notujących sukcesy na rynku, posiadających ciekawą ofertę, wykorzystujących innowacje i nowoczesne metody organizacji pracy, rzetelnie wywiązujących się ze swoich zobowiązań, których działalność jest przyjazna ludziom i środowisku.
Szczegóły: www.poznan.pl/lidermsp

27 kwietnia 2017 r.
Poznań Biznes Partner (MTP – Pawilon 11 Iglica)

Motywem przewodnim tegorocznej imprezy jest  hasło Przepis na sukces+, którego udoskonalona formuła dostarczy dużej dawki wiedzy i kompetencji. To wydarzenie kierowane do osób, które prowadzą firmę lub myślą o rozpoczęciu własnej działalności i szukają praktycznej wiedzy na temat możliwości rozwoju własnego biznesu, komunikacji z klientami, zarządzania finansami czy e-biznesu, marketingu i storytellingu. Atrakcyjnym elementem będą również tematy dotyczące możliwości rozwoju kompetencji własnych i zespołu, przywództwa, a także technik negocjacyjnych i wywierania wpływu społecznego w biznesie. Dopełnieniem całości będą też zagadnienia w zakresie technik kreatywnych w biznesie w oparciu o metodę design thinking.
Podczas imprezy każdy uczestnik znajdzie inspirację i pomysł na własną firmę lub jej rozwój, a także będzie miał możliwość pozyskać partnerów dla swojego biznesu. Uczestnicy będą mogli skorzystać z rozmaitych form spotkań – m.in. wykładów, warsztatów, szkoleń i spotkań networkingowych, a także uzyskać wsparcie informacyjno-doradcze wielu ekspertów i firm oraz najważniejszych organizacji otoczenia biznesu oferujących swoje usługi wsparcia, którzy zostaną zaproszeni do Strefy Doradczej.
Szczegóły: www.poznan.pl/dniprzedsiebiorczosci


28 kwietnia 2017 r.
Start-up Poznań (Plus Jeden Poznań, ul. Za Bramką 1)

Konferencja skierowana do osób, które tworzą lub chcą tworzyć firmy w oparciu o wiedzę i nowe rozwiązania biznesowe. To wydarzenie dla firm technologicznych oraz tych wszystkich, którzy szanse swojego rozwoju upatrują w wykorzystaniu nowoczesnych i  innowacyjnych metod zarządzania, marketingu i projektowania usług. W trakcie imprezy odbędą się ciekawe warsztaty i  prelekcje. Będzie to także okazja do nawiązania nowych kontaktów biznesowych oraz wymienienia się doświadczeniami. W ramach wydarzenia zaplanowano wystąpienia oraz praktyczne warsztaty, które przeprowadzone zostaną przez przedstawicieli uznanych firm. Uczestnicy dowiedzą się m.in. jak najlepiej zaprezentować się przed inwestorem oraz jak prawnie ochronić swój biznes przed konkurencją, zaplanować swój biznes, jak efektywnie sprzedawać, budować zespół i nim zarządzać oraz jak tworzyć strony internetowe.
Zaplanowano debatę z udziałem przedstawicieli uznanych poznańskich start-upów, którzy podzielą się z uczestnikami własnymi doświadczeniami w realizowaniu pomysłów biznesowych. Głos otrzymają także poznańskie biura coworkingowe – uczestnicy poznają zalety pracy w tych przestrzeniach. Zaproszeni goście z Londynu i Berlina powiedzą natomiast, w jaki sposób można rozpocząć swoją działalność biznesową właśnie w tych miastach.
W ramach konferencji funkcjonować będzie także Strefa Doradcza, gdzie odwiedzający będą mogli uzyskać  bezpłatne wsparcie doradcze z zakresu prawa czy planowania biznesu.
Szczegóły: startup.poznan.pl

 

 

Doradztwo biznesowe
Doradztwo transakcyjne i finansowe
F5 Project Management
Zarządzanie
kapitałem ludzkim
Doradztwo europejskie
i projekty międzynarodowe
Poprawa efektywności
i jakości usług publicznych
F5 Akademia Szkolenia biznesowe