Druga dyskusja na temat RÓŻNOrodności w Poznaniu za nami!

18 maja w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu ponad 80 osób wzięło udział w drugim spotkaniu z cyklu Diversity Business Meetings in Poznań, poświęconemu tematyce INTERKULTUROWOŚCI w praktyce biznesowej. Diversity Business Meetings in Poznań to wspólna inicjatywa Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, F5 Konsulting oraz Diversity Hub z Krakowa. Pierwsze odbyło się 24 listopada 2015 roku i rozpoczęło w Wielkopolsce debatę na temat zarządzania różnorodnością w organizacjach, głównie w środowisku pracy.

Wydarzenie rozpoczęło się słowem wstępnym przedstawicieli organizatorów: dr hab., prof. nadzw. UEP Beaty Skowron-Mielnik oraz wiceprezes zarządu F5 Jolanty Jackowiak.

Pierwszy moduł: Różnorodność czy przymus – obcokrajowcy zatrudniani w Polsce otworzył konsul honorowy Ukrainy Witold Horowski, który rozważał temat traktowania imigrantów oraz kluczowych aspektów pożądanego modelu imigracji dla regionu Wielkopolski. Drugim prelegentem była Aleksandra Kuźmicz, dyrektor Fair Play Job Sp. z o.o., która omówiła zagadnienia związane z praktycznym aspektem pozyskiwania i zatrudniania pracowników z ukraińskiego rynku pracy. Praktycznymi doświadczeniami w zatrudnianiu pracowników z Ukrainy podzieliła się Monika Zawada-Hlawaczek, specjalista ds. HR w Inea SA.

Drugi moduł: Praca w środowisku różnorodności kulturowej polegał na pracy warsztatowej w czterech mniejszych grupach. Dr Anna Zaroda-Dąbrowska oraz Tomasz Dąbrowski, założyciele Diversity Hub, moderowali dyskusję dotyczącą problematyki adaptacyjności ekspatów w miejscu pracy oraz w szerszym kontekście społeczno-kulturowym; Joanna Małecka, Continuous Improvement Specialist w IKEA Shared Service Center Poznań, bazując na własnych doświadczeniach zdobytych podczas pobytu w Chinach – na temat pracy w zespole interkulturowym; Dariusz Motała, dyrektor ds. sportu w GKS Gieksa Katowice SA – o prowadzeniu różnorodnego kulturowo zespołu na przykładzie klubu piłkarskiego; Anna Hryniewiecka, dyrektor Centrum Kultury Zamek – na temat interkulturowości w zarządzaniu jednostkami kultury. Uczestnicy warsztatów wykazywali bardzo duże zainteresowanie poruszanymi problemami. W każdej z grup toczyły się ciekawe i bardzo ożywione dyskusje. 

Wydarzenie zakończyło się wystąpieniem zagranicznych studentów uczelni poznańskich , członków organizacji Poznań Hub, którzy mówili na temat własnych doświadczeń z adaptacji społeczno-zawodowej w Polsce.

Spotkanie stanowiło niepowtarzalną szansę do nawiązania nowych kontaktów, wymiany doświadczeń oraz integracji środowiska biznesu i nauki. Diversity Business Meetings in Poznań wpisuje się w ogólnopolską debatę na temat różnorodności, w której uczestniczą liczne uczelnie, stowarzyszenia oraz przedsiębiorcy.

Zapraszamy do galerii.

Kolejne spotkania  już wkrótce!

Zobacz relację z I edycji wydarzenia! 

O idei Diversity Business Meeting in Poznań 

Doradztwo biznesowe
Doradztwo transakcyjne i finansowe
F5 Project Management
Zarządzanie
kapitałem ludzkim
Doradztwo europejskie
i projekty międzynarodowe
Poprawa efektywności
i jakości usług publicznych
F5 Akademia Szkolenia biznesowe