Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

To narzędzie zwiększy efektywność zarządzania projektami w twojej firmie o 20 proc.

Aż 29 proc. projektów zarządzanych standardowo kończy się niepowodzeniem, w przypadku metodologii Scrum ten wskaźnik wynosi zaledwie 9 proc. Czym wyróżnia się to zyskujące ogromną popularność podejście?
.get_the_title().

Na rynku funkcjonuje obecnie bardzo wiele programów przeznaczonych do zarządzania projektami. Problem w tym, że duża część z nich posiada poważne niedociągnięcia, które uniemożliwiają osiągnięcie optymalnych wyników. Tak jest w przypadku dominujących jeszcze do niedawna rozwiązań kaskadowych, w których projekt planuje się i realizuje chronologicznie, od A do Z, co bardzo utrudnia wdrażanie jakichkolwiek innowacji w trakcie pracy czy dokonywanie poprawek. Na tym tle bardzo ciekawym – i, co ważne, bezpłatnym – wyborem jest ScrumEasy, narzędzie pozwalające na komfortową pracę w ramach modelu Scrum. Według raportu The Standish Group z 2016 roku aż 29 proc. projektów realizowanych standardowo kończy się niepowodzeniem, dla Scrum ten wskaźnik wynosi zaledwie 9 proc.

Innymi słowy, w przypadku Scrum ponad 9 na 10 realizacji kończy się sukcesem.

Czym wyróżnia się to zyskujące ogromną popularność podejście? By to zrozumieć musimy cofnąć się do manifestu programowania zwinnego Agile, którego treść przedstawia się następująco:

’Odkrywamy nowe metody programowania dzięki praktyce w programowaniu i wspieraniu w nim innych. W wyniku naszej pracy, zaczęliśmy bardziej cenić:
– Ludzi i interakcje od procesów i narzędzi;
– Działające oprogramowanie od szczegółowej dokumentacji;
– Współpracę z klientem od negocjacji umów;
– Reagowanie na zmiany od realizacji założonego planu.’

Manifest programowania zwinnego Agile wniósł bardzo wiele świeżości do relacji biznesowych w zakresie projektów informatycznych i nie tylko. Zaraz, zaraz, zwinnego, czyli właściwie jakiego?

W tym podejściu kładzie się nacisk na stały kontakt z klientem oraz regularne interakcje w obrębie realizującego projekt zespołu, a także na elastyczne oprogramowanie pozwalające zastąpić tony nikomu niepotrzebnej dokumentacji, przejrzystą w użytkowaniu aplikacją.

Tym samym wszelkie zmiany priorytetów i oczekiwań w trakcie pracy można uwzględniać oraz wprowadzać łatwo i szybko. I właśnie na tym, z grubsza, bazuje praca w obrębie najpopularniejszego w ramach konceptu Agile modelu Scrum (obejmującego aż 60 proc. osób uskuteczniających to podejście biznesowe według badań firmy VersionOne). Praca w tym modelu gwarantuje kilka kluczowych korzyści:

1. Klarowne i dynamiczne dzielenie się kompetencjami i zadaniami przez pracowników.

2. Możliwość uporządkowanej pracy nad małymi, regularnie domykanymi, partiami całego projektu.

3. Codzienne rozmowy o projekcie, które pozwolą na bieżące korygowanie wszelkich przeoczeń i wzajemne wsparcie oraz porady.

4. Możliwość oddawania klientowi kolejnych części sprawnego oprogramowania z konkretnymi funkcjonalnościami cyklicznie. Tym samym nie musi on czekać na koniec wszelkich prac (jedna z głównych wad wspomnianego wyżej modelu kaskadowego), by sprawdzić funkcjonalności produktu.

Mechanikę systemu Scrum w pigułce dobrze przedstawia poniższe wideo:

By tego typu działanie przebiegało sprawnie, warto jednak zaopatrzyć się w aplikację, która da szansę w pełni uporządkować i monitorować podejmowane kroki.

Taką właśnie rolę pełni ScrumEasy – narzędzie, które pozwala w bardzo przejrzysty i transparentny sposób zarządzać wszystkimi etapami realizacji konkretnych zadań.

Jest przeznaczone zarówno dla programistów, organizacji publicznych czy zespołów biznesowych jak i przedstawicieli wszelkich innych branż, w których potrzebny jest poukładany system pracy. Świetnie nadaje się więc chociażby do sterowania startupami oraz prowadzenia szkoleń, ale i jako środowisko pracy dla ambitnych studentów.

Wśród głównych 5 zalet oprogramowania ScrumEasy należy wymienić:

1. Łatwość i intuicyjność użytkowania.

2. Możliwość jednoczesnej pracy nad wieloma projektami oraz współdzielenia zasobów.

3. Przystępne zarządzanie małymi fragmentami projektu i planowaniem oraz przekładanie historyjek na konkretne zadania.

4. Transparentność przy kontrolowaniu postępów prac i oddelegowywaniu członków zespołu do kolejnych obowiązków.

5. Bezproblemowa zmiana kolejności wykonywanych prac i ogromna elastyczność.

Jeśli zależy wam więc na efektywnym wdrażaniu nowoczesnych i skutecznych technicznie rozwiązań, które pozwolą zaoszczędzić czas, łatwo porzucić pomysły niepotrzebne i skupić się na priorytetach, ScrumEasy sprawdzi się w tej roli znakomicie!

Więcej informacji znajdziecie na stronie scrumeasy.eu.

FUTOPIA