5 oryginalnych zeszłorocznych filmów animowanych, które mogły wam umknąć

Dajcie się porwać wyobraźni! Zebraliśmy dla was kilka uroczych bajek dla małych i/lub dużych.
.get_the_title().

W ubiegłym roku swoją premierę miało wiele bardzo ciekawych filmów animowanych. Mówimy tu między innymi o takich dobrze znanych tytułach jak 'Mitchellowie kontra maszyny’, 'Szczyt bogów’, 'Luca’ czy choćby 'Evangelion: 3.0+1.0 Od-nowa’ będący wspaniałym prezentem dla fanów kultowego 'Neon Genesis Evangelion’. Wartych uwagi produkcji wyszło jednak oczywiście znacznie więcej – oto kilka naszych ulubionych.

1. 'Rudzik Rudzia’

Urocza, zrealizowana techniką poklatkową bajka o rudziku, który wraz ze swoją przybraną rodzinką doświadcza wielu przygód.

W tle pojawiają się też inni ciekawi bohaterowie, jak budząca sympatię sroka i… bardzo specyficzna kicia. Polecamy – świetna zabawa dla całej rodziny!

2. 'Nawet myszy idą do nieba’

Wzruszająca historia na pozór niemożliwej przyjaźni. W rolach głównych występuje tytułowa myszka oraz lis, jednak konstrukcja fabularna jest na tyle pomysłowa, że na ekranie spotkamy praktycznie cały zwierzyniec spod niemal każdej szerokości geograficznej. Jakim cudem? Obejrzyjcie, żeby się przekonać.

3. 'Mad God’

Było przyjemnie, to teraz coś nieco bardziej mrocznego i wyłącznie dla dorosłych.

Co powiecie na poklatkowo animowany body horror, podszyty dystopijnym klimatem post-apo i zahaczający o surrealizm? Właśnie takie dzieło wysmażył w ubiegłym roku legendarny Phil Tipett, znany m.in. z 'Parku Jurajskiego’ i 'Gwiezdnych wojen’. Jeśli lubicie ciemność, kosmos i dziwne istoty, będziecie zachwyceni!

4. 'Daleko od drzewa’

Ujmujący krótki metraż Disneya, który powinien zaintrygować was już samym 'szopim’ zwiastunem. Rozczulająca, ubarwiana gagami historia bohaterów z pewnością zostanie w pamięci zarówno dzieci, jak i dorosłych.

5. 'Ron Usterka’

Na sam koniec historia o nietypowej przyjaźni między chłopcem o imieniu Barney i tytułowym Ronem, który jest robotem wyjątkowo podatnym na usterki. Ten motyw daje autorom przestrzeń do wykreowania wielu zabawnych sytuacji, ale produkcja ma też bardzo aktualny wydźwięk w kontekście problemów współczesnej młodzieży.

Tekst: WM

KULTURA I SZTUKA