Najlepsze wnętrza: dom apetyczny jak sorbet z mango

'Ciepłe kolory zdecydowanie pobudzają apetyt na życie. Drzwi w kolorze mango były punktem wyjścia do projektu jednorodzinnego domu w podwarszawskich Markach' – mówi Katarzyna Sosińska z pracowni Katarzyna Sosińska Interiors.
.get_the_title().

Drzwi w kolorze mango były punktem wyjścia do projektu jednorodzinnego domu w podwarszawskich Markach, w którym zamieszkała rodzina z dwójką dzieci. Jak przyznaje autorka koncepcji wnętrz, Katarzyna Sosińska z pracowni Katarzyna Sosińska Interiors, decyzja klientów o wyborze drzwi od początku świadczyła o ich dużej otwartości i odwadze, co przełożyło się na kształt wnętrz kipiących kolorami i pozytywną energią.

Choć dom jest utrzymany głównie w neutralnych odcieniach, umiejętne wprowadzenie tropikalnych akcentów naprawdę go rozgrzewa i przywodzi na myśl klimat wiecznych wakacji.

Soczyste i egzotyczne mango kojarzy się z energią i szczęściem. Wywołuje uczucie gorąca, dzięki czemu właściciele mogą się poczuć jak na letniej plaży. Katarzyna Sosińska z pracowni KS Interiors znalazła sposób na nasycenie domu żywymi i pociągającymi odcieniami. W wypełnionej światłem przestrzeni rozweselająca paleta barw doskonale się zresztą sprawdziła.

Wnętrze pełne jest naturalnych kolorów i różnorodnych tekstur. Jest zabawnie przełamane nieoczywistymi elementami dekoracyjnymi, takimi jak drzwi w kolorze mango, czerwona balustrada schodów, pomarańczowe wykończenia luster w postaci stalowych ramek czy efektowny, ażurowy regał o kolorze pomarańczowym, oddzielający kuchnię i nadający charakter całemu wnętrzu.

Ponad 100-metrowe wnętrze, o charakterystycznych łukach i zaobleniach mebli oraz ścian, łączy styl lat 90. z kolorowym, eklektycznym boho, przełamanym industrialnymi elementami w postaci szlifowanego betonu na posadzkach oraz surowego betonu z wyraźnie odciśniętymi wzorami drewna na filarach.

Nieoczywista przestrzeń zapada w pamięć dzięki rozciągającej się od wejścia aż do salonu ścianie fornirowanej orzechem amerykańskim, wykończonej podświetleniem LED-owym. Zastosowanie tego rodzaju rozwiązania ociepla i uwydatnia naturalne słoje drewna, rozciągające się pionowo wzdłuż dwukondygnacyjnej przestrzeni salonu. W salonie zdecydowano się na całkowitą dominację naturalnego światła, wpadającego przez dwukondygnacyjne oszklenie.

Ścianę telewizyjną wykończono dekoracyjnie pociętymi płytkami gresowymi, a oliwkową sofę ustawiono bocznie względem ściany telewizyjnej oraz zabudowanego kominka opalanego drewnem, wykonanego z ozdobnych płytek gresowych imitujących rdzę.

Jednym z najbardziej zaskakujących elementów projektu jest kuchnia, która stanowi połączenie fornirowanych frontów z orzecha amerykańskiego i MDF-u w odcieniu cieplej zieleni z jadalnią, gdzie znajduje się autorskiego projektu stół z klejonego drewna jesionu otoczony przez kolorowe krzesła. Przy jadalni wygospodarowano miejsce na mały kącik kawowy z podwieszoną komodą z zabejcowanego na czarno drewna dębowego.

Po zmianie układu funkcjonalnego parteru Katarzynie Sosińskiej udało się uzyskać dodatkową łazienkę. W części kąpielowej głównym motywem są kolorowe płytki ze zjawiskowym efektem 3D, które poprzez swoje pastelowe odcienie i barwy vintage nadają wnętrzu ciepła. Przełamaniem stonowanych odcieni łazienki jest również dodanie pomarańczowych elementów, zamieszczonych w konturach kształtów luster oraz baterii łazienkowych.

Więcej na: www.instagram.com/katarzyna_sosinska_interiors/

DESIGN