Najlepsze coworki w Trójmieście
Gdzie w Trójmieście freelancer znajdzie swoje wymarzone miejsce do pracy? Bez zgiełku i krzyczących dzieci? Przedstawiamy najfajniejszą trójkę, a także ciekawe plany na przyszłość.
1. O4 Coworking, Gdańsk
O4 Coworking jest jedną z największych tego typu przestrzeni w Polsce.
Oprócz pracy, można tu wpaść na spotkania, warsztaty, konferencje i meetupy.
Przestrzeń została opisana jako „zaprojektowana ze świadomością specyfiki pracy innowatorów, freelancerów, kreatorów i przedsiębiorców-wizjonerów”. Z pewnością podbije serca pracoholików – jest otwarta 24 godziny na dobę. Lubiący klimat korpo dobrze się tutaj odnajdą – są słodkie poniedziałki, owocowe wtorki, wspólne piątkowe śniadania, integracje. Nie zabrakło również piłkarzyków, bez których nie mogą obejść się polskie biura.
Co ciekawe, jedna z przestrzeni przeznaczona jest dla kobiet.
Nowy projekt O4 Flow, który ruszył z końcem października, to pierwszy w Polsce coworking przeznaczony dla firm zarządzanych przez kobiety.
2. GOOD SPACE coworking, Gdańsk
Dla zwolenników mniejszych przestrzeni – i tych, którzy po pracy w korporacji nabawili się traumy – idealnie nada się Good space. Przestrzeń powstała jako alternatywa dla zgiełku dużych biurowców.
Co rzadkie, to coworking odpowiedzialny społecznie.
W ramach społecznej odpowiedzialności biznesu, 1 proc. z przychodu uzyskiwanego w każdym kwartale przekazywany jest na cel społeczny, a wybrane meble zaprojektowali twórcy z „Warsztatu na Patencie”, fundacji działającej na rzecz aktywizacji społecznej i zawodowej młodzieży w trudniejszej sytuacji życiowej.
3. Projektowa, Sopot
Projektowa to coworking, pracownia, showroom i galeria sztuki w jednym.
Jak mówią twórcy, potencjał przestrzeni ograniczony jest jedynie wyobraźnią podopiecznych.
Miejsce zostało stworzone przez młodą architektkę oraz grono kreatywnych projektantów, którzy otwierając drzwi swoich pracowni dla każdego, zapewniają energię w postaci kreatywnej przestrzeni.
Można testować bez obaw – Projektowa oferuje darmowy dzień próbny.
Jak wygląda coworkingowa przyszłość w Trójmieście?
W Gdańsku powstanie pierwszy cowork na osiedlu mieszkaniowym. Robyg wpadł na pomysł stworzenia wspólnej powierzchni do pracy wyłącznie dla mieszkańców osiedla.
Mieszkańcy Nowej Letnicy, zamiast wynajmować powierzchnie biurowe, będą mogli korzystać ze wspólnej, osiedlowej przestrzeni.
I co najważniejsze, użytkownicy nie będą ponosić opłat za korzystanie z coworkingu.
Już teraz wiadomo, że to nie jedyna oryginalna coworkingowa oferta, o którą wzbogaci się Trójmiasto w najbliższej przyszłości.
Podobną funkcję będzie też spełniać wyremontowany budynek Dyrekcji Stoczni Cesarskiej.
Po odnowieniu (prace trwają od kilku miesięcy, mają się zakończyć w połowie przyszłego roku), na 4 tys. mkw przestrzeni znajdą się współdzielone sale konferencyjne, strefy relaksu, kawiarnia, kuchnie, a nawet powierzchnia eventowa.
Tekst: Ola Oleszek