Japoński minimalizm Cię uratuje, czyli MUJI porządkuje przestrzeń wokół biurka
Rytm Slow i edukacja mogą iść w parze. Porządkując przestrzeń wokół nas, w prosty sposób możemy stworzyć sobie warunki do przyjemnej i spokojnej nauki czy pracy. Nie potrzebujemy do tego nie wiadomo jakich zasobów. Kilka gadżetów może ułatwić nam codzienne funkcjonowanie. Muji stara się uświadamiać, że nasze wybory determinują to, jak nasz świat wygląda, że to co kupujemy ma znaczenie. Te małe kroki w perspektywie czasu mogą dać fajny efekt – wszelkie zmiany powinniśmy w końcu zaczynać od siebie i swojego otoczenia.
Swoje wyroby papiernicze marka produkuje w Japonii. Używa niebielonych papierów, oferuje zakup wkładów do długopisów gdyż wierzy, że naszą planetę pożyczyliśmy od przyszłych pokoleń, więc nie pozostaje obojętna na jej los, wykorzystując ekologiczne rozwiązania. Zeszyt z Elsą na okładce jest fajny, bo kolorowy i pstrokaty, ale ten z gładką okładką możemy przecież ozdobić wedle fantazji, jak tylko podpowie nam wyobraźnia!
To produkty nie tylko dla fanów minimalizmu czy ekologii. Ich piękno tkwi w prostocie i świetnej jakości, oto lista przedmiotów których my używamy na co dzień, a Wy możecie zacząć z początkiem jesieni i powrotów na uczelnie czy do biura.
1.Pióra żelowe i wkłady do nich.
Must have na naszej liście. Lepszych piór żelowych zwyczajnie nie znajdziecie. Osobiście używamy ich od lat – są bardzo wydajne, różne kolory pozwalają na zaznaczenie rzeczy ważnych i ważniejszych, nie rozmazują się, a wkłady które możecie do nich dokupić pozwolą wam długo używać jednego długopisu. Eko!
2. Zeszyty
Chcecie czy nie, musicie notować. W szkole, na uczelni, w pracy. Kartki i karteczki są fajne, ale któraś zawsze zaginie – zazwyczaj ta najistotniejsza. Zeszyty i kołonotesy Muji są wykonane z niebielonego papieru, co oznacza, że nie jest on wybielany za pomocą chloru lub związków opartych na chlorze, które powodują uwalnianie do ścieków z zakładów papierniczych niebezpiecznych zanieczyszczeń chlorowoorganicznych. Używany do notatników papier pochodzi także z recyklingu. Pomimo tego, że z zadrukowanego papieru należy usunąć atrament, proces odzysku pochłania mniej energii, środków chemicznych i wody oraz produkuje mniej zanieczyszczeń niż przetwarzanie włókien pierwotnych. Warto więc wybierać mądrze!
3. Planery
Bez nich jak bez ręki, bo kto by się połapał co, kiedy i gdzie gdyby nie notatki. Możecie wybrać te tygodniowe albo miesięczne – zapisać urodziny najbliższych, spotkania, klasówki, egzaminy i wszystko to, o czym musicie pamiętać (rachunki!). Prosty sposób na organizacje dla tych roztargnionych i niezorganizowanych.
4. Segregatory i teczki
W roku szkolnym zdecydowanie gromadzimy znacznie więcej niezbędnych papierów niż w wakacje. Organizując sobie ten pracowity czas, warto pamiętać o teczkach i segregatorach, które pozwolą nam na segregacje i uporządkowanie naszych dokumentów. Dziecięce prace wkładamy do teczek i podpisujemy, do segregatorów wkładamy nasze papiery i wszystko ma swoje miejsce. Bo ile to nerwów potrafi człowiek stracić szukając potrzebnych na już dokumentów.
5. Biurko
Skoro mamy już skompletowaną całą „wyprawkę”, warto wygospodarować sobie miejsce na pracę w domu. Odrabianie lekcji, nauka, czy home office – wszystko to może stać się przyjemniejsze w dobrze zagospodarowanej przestrzeni. Solidne, dębowe biurko marki Muji jest minimalistyczne i praktyczne. Duży blat gwarantuje wygodę przy pracy, a dwie wysuwane szuflady możliwość uporządkowania przestrzeni.