Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Na granicy Stanów Zjednoczonych z Meksykiem stanęły huśtawki, które łączą mieszkańców tych krajów

Na tych różowych huśtawkach meksykańskie dzieci bawią się z amerykańskimi, choć dzieli je granica.
.get_the_title().

Profesor architektury na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley Ronald Rael i z Virginia San Fratello, która wykłada projektowanie na San Jose State University, stworzyli w 2009 roku projekt o nazwie „Teetertotter Wall”. To równoważne huśtawki zamontowane w płocie dzielącym Meksyk i Stany Zjednoczone.

Siedzenia znajdują się po obu stronach płotu – na jednej huśtawce wspólnie może się więc bawić dziecko z Meksyku i dziecko z USA.

Projekt właśnie doczekał się realizacji, a huśtawki stanęły w płocie oddzielającym Sunland Park w Nowym Meksyku od meksykańskiego Ciudad Juarez.

Wyświetl ten post na Instagramie.

One of the most incredible experiences of my and @vasfsf’s career bringing to life the conceptual drawings of the Teetertotter Wall from 2009 in an event filled with joy, excitement, and togetherness at the borderwall. The wall became a literal fulcrum for U.S. – Mexico relations and children and adults were connected in meaningful ways on both sides with the recognition that the actions that take place on one side have a direct consequence on the other side. Amazing thanks to everyone who made this event possible like Omar Rios @colectivo.chopeke for collaborating with us, the guys at Taller Herrería in #CiudadJuarez for their fine craftsmanship, @anateresafernandez for encouragement and support, and everyone who showed up on both sides including the beautiful families from Colonia Anapra, and @kerrydoyle2010, @kateggreen , @ersela_kripa , @stphn_mllr , @wakawaffles, @chris_inabox and many others (you know who you are). #raelsanfratello #borderwallasarchitecture

Post udostępniony przez Ronald Rael (@rrael)

„Dzieci i dorośli są połączeni po obu stronach w znaczący sposób – działania, które mają miejsce po jednej stronie, mają bezpośrednie konsekwencje po drugiej” – napisał na Instagramie Rael. „Teetertotter Wall” jest projektem, dzięki któremu mieszkańcy Meksyku i USA będą mogli nawiązać stosunki i poznać się w rzeczywistości, nie bazując na przykład na krzywdzących stereotypach budowanych przez niektóre media.

Tamtejsza granica to nie od dziś gorący temat – Donald Trump dużą część swojej kampanii prezydenckiej poświęcił na zapewnienia, że wybuduje tam mur oddzielający Meksykanów od Amerykanów.

Teraz wygląda na to, że pomysł może się ziścić – w ubiegłym tygodniu Sąd Najwyższy w USA ogłosił, że budowa muru może zostać sfinansowana z budżetu Departamentu Obrony, a na projekt może zostać przeznaczone nawet 2,5 mld dolarów.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Togetherness.

Post udostępniony przez Virginia San Fratello (@vasfsf)

Wyświetl ten post na Instagramie.

Happiness

Post udostępniony przez Virginia San Fratello (@vasfsf)

Tekst: NS

DESIGN