Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Tomek Rygalik otwiera studio badawcze w Helsinkach

- Rok 2024 to kolejny etap w naszym rozwoju. Otwieramy nowe studio badawcze w Finlandii - zapowiada Tomek Rygalik. Polskie Studio Rygalik od lat projektuje dla największych marek takich jak Cappellini, Moroso, Miloni, Siemens, czy Ikea.
.get_the_title().

Od ponad 15 lat Studio Rygalik z powodzeniem działa na arenie międzynarodowej, mając swoją siedzibę w centrum Warszawy projektuje produkty i przestrzenie. Współtwórca pracowni Tomek Rygalik tworzy dla wiodących firm polskich i międzynarodowych takich jak Cappellini, Comforty, Moroso, Miloni, Nobonobo, Noti, Ghidini, Paged, Profim, Siemens, Heineken czy Ikea.

Profesor Aalto University jest pedagogiem kształcącym młode pokolenie projektantów z otwartością dzieląc się bogatym doświadczeniem.

Studio Rygalik współtworzy też interdyscyplinarną społeczność DesignNature. W 2021 roku rozszerzyli działalność, otwierając nowoczesne, zaawansowane, wszechstronne centrum badawczo-rozwojowe, położone malowniczo w Sobolach. Kampus DesignNature wyposażony jest w najnowsze technologie prototypowania. To przestrzeń dla kreatywnych ludzi.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez DesignNature (@designnature_com)

Rok 2024 to kolejny etap w naszym rozwoju – otwieramy nowe studio badawcze w Finlandii – zapowiada Tomek Rygalik.

Przestrzeń zlokalizowana w centrum Helsinek będzie dedykowana praktykom eksperymentalnym i koncepcyjnym. – Podczas Helsinki Design Week będzie można zobaczyć, jak wprowadzamy nasze wartości w życie – dodaje Tomek Rygalik. W ramach wystawy Designs for a Cooler Planet na Aalto University polscy projektanci zaprezentują najnowszy projekt, Biostone, który powstał w wyniku eksperymentalnej i koncepcyjnej pracy skupionej na projektowaniu regeneratywnym i podejściu wielogatunkowym.

Biostone wprowadza koncepcję biodegradowalnych mebli do przestrzeni publicznej, które wspierają integrację różnych gatunków, co pozytywnie wpływa na bioróżnorodność w obszarach miejskich.

W ciągu ostatniego stulecia beton oraz materiały oparte na paliwach kopalnych i wysokoemisyjnych stały się standardem w architekturze, w tym w projektowaniu przestrzeni publicznych, parków i obszarów przyrodniczych. W obliczu zmian klimatycznych branże te poszukują regeneratywnych, cyrkularnych i zrównoważonych rozwiązań, które nie tylko zmniejszają negatywny wpływ na środowisko, ale także aktywnie wspierają bioróżnorodność.

Regeneratywne projektowanie przestrzeni publicznych, które umożliwia ponowne połączenie się z naturą, ma potencjał do zrównoważenia relacji człowieka ze światem przyrody. Zmniejszenie wykorzystania materiałów wysokoemisyjnych i zastąpienie ich biodegradowalnymi alternatywami może przyczynić się do redukcji śladu węglowego architektury.

Meble publiczne Biostone, wykonane z kompostowalnych materiałów na bazie słomy, sprzyjają współistnieniu różnych gatunków. Oprócz wspierania dobrostanu ludzi poprzez tworzenie przestrzeni spotkań, zapewniają miejsca do gniazdowania dla zwierząt i owadów o różnych rozmiarach.

Studio Rygalik od zawsze reprezentuje i promuje rozsądne, holistyczne podejście do projektowania koncentrując pracę na walorach estetycznych osiąganych przez użyteczność, prostotę, trwałość, zrównoważony rozwój, odpowiedzialnie korzystając z dóbr materialnych i zasobów.

Designs for a Cooler Planet 6 września – 3 października 2024 r. Aalto University
Studio Rygalik Helsinki opening – 14 września 2024 r., godz. 15:00 Töölönkatu 15
Partnerzy wydarzenia: Comforty, Miloni, Nobonobo, DesignNature
źródło: informacja prasowa 

DESIGN