Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Pierwszy polski festiwal muzyczny w metaverse przyciągnął 130 tys. uczestników

Transmisja festiwalu Samsung Galaxy Virtual Vibes na Robloxie, Twitchu i TikToku przyciągnęła 130 tyś uczestników. To pierwszy polski festiwal w metaverse. Na wirtualnej scenie wystąpili: Kizo, Young Leosia, Szpaku, Kacper Blonsky. Powtórka już 20 lipca.
.get_the_title().

Na początku lipca odbył się pierwszy w Polsce festiwal muzyczny w metaverse — Samsung Galaxy Virtual Vibes. Wydarzenie przyciągnęło w dniu festiwalu ok. 130 000 uczestników (wliczając w to retransmisje na Twitchu oraz TikTok). Do dziś miasteczko festiwalowe zostało odwiedzone przez ok. 230 000 unikalnych graczy. Festiwal trwa do końca lipca, a powtórki koncertów na platformie Roblox zaplanowane są w sobotę 20 oraz 27 lipca o godzinie 19:00.

Samsung Galaxy Virtual Vibes to pierwszy festiwal muzyczny w pełni zrealizowany w Roblox, oferujący uczestnikom interaktywne darmowe doświadczenia.

Na scenie festiwalu wystąpili Kizo, Young Leosia, Szpaku, Kacper Blonsky.

Organizatorzy, czyli Game Changer chcieli dotrzeć do młodych ludzi w sposób, który jest im bliski. – Są to po prostu młodzi ludzie, lubiący spędzać czas w wirtualnej przestrzeni. Festiwal muzyczny Virtual Vibes to nasz pomysł na to, jak w fajny sposób przykuć ich uwagę i wykorzystać Roblox jako superefektywny kanał komunikacji. Wyniki pokazują, że to się udało w stu procentach – mówił Tomasz Przeździecki, CEO Game Changer.

Na publiczność poza koncertami czekały liczne atrakcje. W strefie Samsung Galaxy dostępna była: minigra OBBY, karuzela, fotobudka, stanowiska z wirtualną watą cukrową oraz z wróżbami. Każdy uczestnik otrzymał wirtualny smartfon Samsung Galaxy, który pełnił rolę festiwalowego komunikatora oraz zmieniał się w deskolotkę, paralotnię, leżak i trampolinę, umożliwiając szybsze poruszanie się, skakanie oraz latanie podczas koncertów.

Strefa Cinema City, Radio Eska, Eventim i Media Marketing Polska oferowała uczestnikom minigry i questy. Nie zabrakło stanowisk pozwalających na siłowanie się na rękę, malowanie twarzy awatarów oraz zagranie w festiwalową grę whac-a-mole. Za udział w aktywnościach użytkownicy mogli zdobyć V-coiny, które można było wymienić na specjalnie przygotowane skiny i przedmioty w grze.

Festiwal był transmitowany na żywo w pięciu kinach: Westfield Arkadia w Warszawie, Bonarka w Krakowie, Wroclavia we Wrocławiu, Manufaktura w Łodzi oraz Punkt44 w Katowicach.

KULTURA I SZTUKA