Warszawskie wianki w tym roku będą bardziej eko!
Wianki nad Wisłą, to coroczna impreza rozpoczynająca lato, która przyciąga nad rzekę tłumy Warszawiaków koncertami i licznymi atrakcjami. To impreza inspirowana słowiańską tradycją uroczystego świętowania Nocy Kupały – w trakcie zabaw odbywały się dawniej wróżby i tańce, oraz puszczanie wianków z zapalonymi świecami z nurtem rzeki. W tym roku, 22 czerwca na Wiankach nad Wisłą wystąpią m.in. Nosowska i Zalewski.
Jeśli uczestniczycie w imprezach masowych, doskonale zdajecie sobie sprawę, że ogromnym problemem jest ilość plastikowych kubków, talerzyków czy sztućców wykorzystywanych podczas tego typu eventów. W tym roku, o dobrą energię podczas stołecznej imprezy zadba innogy, promując ekologiczny styl życia wśród Warszawiaków w ramach akcji „Eko lato z innogy”.
innogy wraz z partnerami podejmie się zbiórki i dopilnowania późniejszego recyklingu plastikowych kubków.
Zebrane kubeczki zostaną przekazane firmie BYŚ zajmującej się gospodarką odpadami, a następnie przetworzone i powtórnie wykorzystane. innogy wspólnie z Fundacją Nasza Ziemia będzie też promować ekologiczny styl życia wśród Warszawiaków w ramach akcji „Eko lato z innogy”.
Ponieważ w ostatnim czasie wiele mówi się o negatywnym wpływie nadmiernej ilości plastiku na środowisko, innogy chce włączyć mieszkańców Warszawy do akcji ograniczania plastikowych jednorazówek w życiu codziennym. W powstałej specjalnie na tę okazję EKO strefie innogy na Podzamczu, firma wspólnie z Fundacją Nasza Ziemia będzie zachęcać uczestników Wianków do wymiany zużytych kubeczków po napojach na ekologiczne torby z jabłkami. Dla nas dobry deal! Warszawiacy zapoznają się też z zagadnieniami dotyczącymi recyklingu, czy możliwościami elektrycznego car sharingu.
Będziemy nie tylko zbierać plastikowe jednorazowe kubki, ale też edukować Warszawiaków jak segregować śmieci i jak ograniczyć zużycie plastiku w życiu codziennym – deklarują przedstawiciele innogy.
Takie kubki, zwłaszcza na imprezach masowych, zazwyczaj nie są zbierane selektywnie, tylko trafiają do odpadów zmieszanych. To powoduje, że nie są traktowane jako surowce wtórne. Dzięki ich segregacji i odrębnej zbiórce, a także przekazaniu do odpowiedniej firmy zajmującej się ich dalszym przetwarzaniem, mamy pewność, że trafią one do recyklingu – komentuje Sławomir Brzózek, Prezes Zarządu Fundacji Nasza Ziemia.
Jako partner wydarzenia chcielibyśmy wykorzystać tę okazję do promocji ekologicznych rozwiązań, które każdy z nas może stosować na co dzień. Zaplanowaliśmy szereg aktywności, które pokażą, że nawet w dużym mieście, takim jak Warszawa, można żyć w sposób przyjazny środowisku. Przykładem może być np. korzystanie z elektrycznego car-sharingu innogy go!, tak, jak robi to już kilkadziesiąt tysięcy warszawiaków. Można też korzystać z takich rozwiązań jak oferta Nowa Energia, która umożliwia zakup energii elektrycznej z gwarancją pochodzenia ze źródeł odnawialnych – mówi Janusz Moroz, Członek Zarządu ds. Handlu w innogy Polska.
więcej informacji na:
www.wawawianki.pl
innogy.pl