5 tatuatorów robiących feministyczne dziary, które zrobią z ciebie riot girl
![5 tatuatorów robiących feministyczne dziary, które zrobią z ciebie riot girl .get_the_title().](https://www.f5.pl/wp-content/uploads/2018/02/riot.png)
Artystka z Melbourne, która na co dzień pracuje w studiu Cruicible Tattoo. Odwołuje się do tematów feministycznych za pomocą motywów z dzieł wielkich mistrzów malarstwa (Picasso) lub też znakomitych fotografów (Ren Hang). Uwielbiamy Marian właśnie za te odwołania do świata sztuki oraz za jej zdecydowaną, czarną kreskę.
![](https://www.fpiec.pl/wp-content/uploads/2018/02/t04.jpg)
![](https://www.fpiec.pl/wp-content/uploads/2018/02/t03.jpg)
![](https://www.fpiec.pl/wp-content/uploads/2018/02/t02.jpg)
![](https://www.fpiec.pl/wp-content/uploads/2018/02/t01.jpg)
2. René O’Donnell-Gibson (_____paradise________________)
Kolejna artystka z Melbourne. Mówi o sobie, że jej płciowość jest płynna. W społeczności internetowej, która interesuje się sztuką tatuażu, jest uważana za jedną z najszybciej rozwijających się gwiazd. W swoich 'naskórnych’ ilustracjach stosuje cienką, płynną linię, którą wykorzystuje do zarysowywania kobiecych sylwetek i twarzy. Jej prace są niezwykle zmysłowe, ale wykorzystuje także takie motywy jak noże, róże, a nawet druty kolczaste, które dziś symbolizują bunt i dążenie do wolności.
![](https://www.fpiec.pl/wp-content/uploads/2018/02/t08.jpg)
![](https://www.fpiec.pl/wp-content/uploads/2018/02/t07.jpg)
![](https://www.fpiec.pl/wp-content/uploads/2018/02/t06.jpg)
![](https://www.fpiec.pl/wp-content/uploads/2018/02/t05.jpg)
3. Emma Szpura (jednorozec.tattoo)
Emma mówi o sobie, że 'robi tylko krzywe dziary’. To prawda, ale akurat nierówności są nieodłącznym elementem handpoke (czyli tatuowania za pomocą samej igły, bez maszynki). Wzory mają wyglądać na spontaniczne i odręczne – przeważają raczej emocje niż technika. Artystka dobrze wie, że ten styl pasuje do tematyki feministycznej – krótkich napisów czy buntowniczych tatuaży w formie wlepek.
![](https://www.fpiec.pl/wp-content/uploads/2018/02/t11.jpg)
![](https://www.fpiec.pl/wp-content/uploads/2018/02/t10.jpg)
![](https://www.fpiec.pl/wp-content/uploads/2018/02/t09.jpg)
4. Curt Montgomery (curtmontgomerytattoos)
Tym razem tatuator mężczyzna, któremu niestraszne są odważne feministyczne motywy. W portfolio tego twórcy znajdziemy sylwetki kobiet w seksownych i bardzo wyzywających pozach. Pojawiają się takie motywy intymnych części ciała, seksu, masturbacji, alkoholu.
![](https://www.fpiec.pl/wp-content/uploads/2018/02/t12.jpg)
![](https://www.fpiec.pl/wp-content/uploads/2018/02/t13.jpg)
![](https://www.fpiec.pl/wp-content/uploads/2018/02/t14.jpg)
![](https://www.fpiec.pl/wp-content/uploads/2018/02/t15.jpg)
Ten tatuator z Trójmiasta to kolejny przedstawiciel techniki swobodnej, odręcznej kreski. Na jego Instagramie dominują feministyczne slogany, kwiaty i uproszczone zarysy twarzy, które lądują na różnych częściach ciała dziewczyn. Wymowa jego prac zależy właśnie od miejsca i kontekstu.
![](https://www.fpiec.pl/wp-content/uploads/2018/02/t19.jpg)
![](https://www.fpiec.pl/wp-content/uploads/2018/02/t18.jpg)
![](https://www.fpiec.pl/wp-content/uploads/2018/02/t17.jpg)
![](https://www.fpiec.pl/wp-content/uploads/2018/02/t16.jpg)